Altınkum

Altınkum, denizi karaya değilde denize akıntılı dalgalarının olması nedeniyle kendini sürekli temiz tutan koylarıyla , Didimin en gözde plaj yerlerinden biridir .

Altınkum sahilinden Bodrum yarım adası çıplak gözle bile görülebilmektedir.

Rüzgar sörfü Kano ve diğer tüm su sporları için Altınkum ideal bir ortam sunmaktadır.


Altınkumda ziyaretçilere Altınkumun denizini ve çevresini tanıtmak amacıyla tekne turları yapılmaktadır.Tekne turları Cennet Adası , Panayır Adası ve turun durumuna göre 4-5 koya uğranılarak yapılır .Tekne turları esnasında verilen molalarda ziyaretçiler denizin tadını çıkarabilirler .

Dalış okullarında padi lisansı veren kurslar düzenlenmektedir .Havuzda başlayan hazırlık derslerinin ardından Cennet Adası açıklarında kursiyerler dalış derslerine devam ederler .

Altınkumda yaşam sadece yaz sezonu ile sınırlı değilidir kışında hizmet veren birçok işletme bulunmaktadır .(Restaurant , çay bahçesi disco , bar vs ..)

Şehir içi ulaşım halk minübüsleri ve taksi ile yapılabilmektedir.

Türkiyenin 2. büyük yat limanı Didim Altınkumda bulunmaktadır. Bu liman uluslar arası birçok yat ve tekneye hizmet vermektedir.

Altınkumda konaklama sektörünün ihtiyaçlarına cevap veren pansiyondan yıldızlı otellerine kadar birçok konaklama tesisi mevcuttur .